Jupí, Kotvičky dnes slaví *3 roky*! 🌷 Opět trochu emotivní povídání…

Vítejte, ženy krásné!

Představte si, že dnes jsou to přesně *tři roky*, kdy jsem spustila projekt Kotviček!

Mám z toho ohromnou radost, jak se všechno vyvinulo a vyvíjí, je to opravdu jedna velká dobrodružná cesta, kdy jsem na začátku ani nečekala, jak se všechno vyvrbí.

Kotvičky jsem spustila záměrně na den sv. Patrika, aby měly tak trochu do začátku štěstí. 🧚🏻‍♀️

A je to tady! Úžasné tři roky v online světě a s tak nádhernou komunitou, jakou jste vy, má milovaná Kotvičkářská rodino! Ani nevíte, jak jsem za vás vděčná, mít někoho tak skvělého vedle sebe je motor, který mě žene do všech příspěvků, výkladů a videií.

Co vlastně jsou Kotvičky?

Možná vás napadá, že mezi tím vším, co dělám, se vlastně Kotvičky ztrácejí. Pravda je ale opravdu opačná…

Kotvičky jsou mou esenciální součástí. Bez nich bych nebyla. Vznikly v těžké době, jsou to mé ukotvujicí radosti, díky kterým žiju nádherný život.

Projekt Kotvičky pohody jsou právě o těch Kotvičkách – o malých rituálcích radosti, které mi pomáhají být ukotvená v přítomnosti. Díky nim vnímám, že základem spokojeného života je lehkost, jednoduchost a pomalost. Kotvičky a rituálky, které představují mi pomáhají se dosycovat radostí a vnímat vnitřní mír, který se rozplyne, když setrváme v tady a teď. Celý tento koncept žiju každý den a ráda o tom vyprávím a inspiruji ostatní ženy v tom žít život lehce, jednoduše a v radosti.

To je pro mě praktično – spojení aktivních kroků v realitě v cestě za svými sny. Pro samotnou navigaci pak využívám magično – ať to jsou meditace, kouzla s myslí či právě výklady karet.

Avšak jedno bez druhého by nebylo.

Na začátku bylo…

Pokud by vás zajímalo, jak to všechno bylo na začátku, můžete se podívat na můj úplně první příspěvek tady >>

Před dvěma lety jsem psala dokonce o tom, jak přežít tyto nepohodové dny v pohodě, jestli vás to zajímá, celý článek (dříve jsem víc psala, než natáčela), všechno najdete tady >>

A rok 2021?

To jsem psala o mých 3 pilířích radosti, koukněte sem >> , ale taky jsem s vámi sdílela, jak u nás vypadá předjaří na horách a jaké aktivity děláme s dětmi, najdete je tady >> – jedná se o jeden z mých nejmilejších vlogů vůbec.

Právě v tom najdete taky recept na uzdravující jarní lektvar našeho dědy!

A co 2022?

To bylo ve znamení úžasných klientek, skvělých lidí v naší Kotvičkářské rodině, a zároveň udržení našeho pomalého šnečího tempa (protože slow and steady wins the race – cesta k vítězství je pomalá, ale jistá), radost v každém kroku, záběru a řádku a hlavně lásku, která přemůže strach, který každý z nás máme.

Spustila jsem několik nových meditací a také jsem spustila spousty nových videií na YouTube. Na slunovrat slavil Podcast rok své existence. Další vydávání nových Dopisů z hor.

Takto se to zdá, že toho moc není. Ale za tím vším je – pár stovek zpracovaných výkladů pro klientky, spousty hodin prosezených za počítačem, kreativita plující na plné obrátky, editace, nekonečné předělávání, vymýšlení, přemýšlení…

Jsem moc ráda, že se pokaždé zlepšuji a hlavně vím, co jsou mé fundamenty, mé Kotvičky.

A co přeji Kotvičkám do 4. roku?

Ke třetím narozeninám a zároveň do dalšího 4. roku, bych chtěla Kotvičkám popřát toto:

Lásky moje, nehledejte balanc, nehledejte harmonii ani životní štěstí – hledejte vnitřní mír. Tak, jak jsme to spolu už několikrát zakusily. Vnitřní mír je radost. Radost ve formě ukotvení v přítomnosti, v tom tady a teď, kdy otevíráme náruč všem zázrakům, které se mohou v našich životech stát. Je to nádherný stav. 

Nechť je pro vás, lásky mé, třetí rok ve znamení kouzel, lehkosti se kterou se vám bude tvořit, radosti, kterou do tvoření vložíte a hlavně naděje, kterou předáte dál.

Mám vás ráda, holky moje, jste mojí součástí.

Tak krásné narozeniny!

S láskou,

~ Leni

Je toho určitě víc, ale to hlavní už mám – svou liščí rodinku, se kterou můžeme tato dobrodružství podnikat a můžeme být šťastní kdykoliv a kdekoliv. A když máme náročné dny, tak víme, že to zase přejde a sluníčko vysvitne. Brečíme, sdělujeme, vysvětlujeme, hladíme, chováme, křičíme, jsme nepříjemní, ale i milující. To jsme prostě my.

NADĚJE, POZVOLNOST A LÁSKA. Esenci, kterou potřebuje každý a která pro mě ztělesňuje ten můj „hygge pocit na duši“.

Za všechno hlavně děkuji svému manželovi, který je pro mě neskonale velkou oporou, ten můj pohodový přístav pohody, moje Kotvička, bez které si připadám jak heliový balónek, který se vznáší u stropu.

Ráda bych moc obejmula a poděkovala mé mamince, tatínkovi a babičce, kteří dělají tu neviditelnou, ale o to důležitější práci – podporují mě, jak se jen dá, např. dobrým jídlem, pohlazením, pohlídáním liščátek, ale hlavně tím, že tady pro mě a pro nás jsou a dávají nám to nejcennější, co si člověk může přát – lásku a svůj čas. Protože, i když je to tak náročné, jednou se přece ohlédneme a budeme moci vyprávět a říkat těm naším pokolením: „víš, když byla Tvoje maminka Zuzanka ještě malá, žili jsme všichni pohromadě jako jedna velká rodina. Rozkoly generací se nám rozhodně nevyhnuly, ale i tak to byla krása, být pospolu. Díky Bohu za to!“.

A to, že nám někdo poskytne svůj čas jako tu nejcennější komoditu je forma obrovského požehnání a hojnosti.

A právě hojnost si přeji předávat i já vám, ženy mé krásné, formou povídání, videí nebo výkladů. Ať je ta forma jakákoliv, přeji si ve vás vykouzlit tu nádheru, protože si to zasloužíte.

Děkuji moc i vám všem za každou zprávu, podporu, laskavé a krásné komentáře plné lásky. I tohle je požehnání. A jak velké. Jste pro mě opravdu všechny hvězdy, ženy mé milé a to dojedné!

A tenhle můj hygge Vesmír by nikdy nevznikl bez toho, aniž bych měla svoje liščátka. To ona mi jsou tou největší inspirací a já chci být pro ně taky takovou – chci, aby viděla, že všechny sny se plní a to nejdůležitější na světe, že už mají – mají své Kotvičky – bráchu, ségru, mámu, tátu a babičky, dědečky a prababičku.

Nic víc není třeba, všechno přijde tak, jak má.

A jestli vy, ženy krásné, teď tápete, co se v to v tom životě teď u vás děje, vězte, že mi poslední dobou jdou určitá slova na mysl ještě častěji, než obvykle. Mám vám předat, že je vše tak, jak má být, jste tam, kde máte být a pěkně ve svém životě zpomalte. Život totiž není sprint, ale maraton. Vše dobře dopadne.

Nechť máte dnes nádherný den plný štěstí! 🍀

S láskou a radostí,

PS:

Zajímají Tě esence Kotviček? 

  1. Tj. co vlastně Kotvičky představují, jak si mě zavolaly a jak mi doslova zachránily život? 
  2. Nebo taky to, jak mohou pomoci Tobě na Tvé životní cestě a ulehčit Ti, pomoci Ti procítit radost, zažehnout jiskru mindfulness a takové se uvolnit a v životě zpomalit?
  3. Cítíš, že potřebuješ v životě něco změnit, ale zkrátka nevíš, kde začít?

Tak to vítej na správném místě!

🤎 Jak si dobít energii za 15 minut a proč vás tolik tahám po lese? 
Moje tajné recepty jak na to, ke kterým se neustále vracím, když mě něco vykolejí, nebo když potřebuji začít znovu, nebo se zkrátka jen dát do kupy - jsou tady.

🤎 Moje malá finta, která vám pomůže začít s čímkoliv, i když se vám nechce…
Sepsáno v období těžké karantény, kdy to bylo psychicky náročné a já jsem se bez Kotviček zkrátka vůbec neobešla. Podívání a povídání je zde.
Aktualizovanější a koncentrovanější verze pak tady.

🤎 Patnáct minut k pohodě?
Jak si to srovnat v hlavě a jak si vyčlenit čas na sebe, když kolem zuří uragán změn a vám jde z toho hlava kolem - návod je tady.

🤎 Můžete si ODPOČINOUT ZA 15 MINUT ? Jde to vůbec? 
Co je na 15 minutách magického? A proč si je užít hlavně ráno a večer? A je 15 minut dostatek času na to, abyste si mohla odpočinout? Vše jsem vám prozradila právě tu.

🤎 Jak to VŠECHNO zvládnout ZA 15 MINUT?
Uf, taky vám občas přijde, že těch povinností a domácích prací a já-nevím-čeho je nekonečně mnoho? Že ta práce zkrátka skoro nikdy nekončí? Nebo potřebujete jen objednat dětem sněhule a nějaké zimní oblečení, ale prostě se vám nechce? (tohle byl zrovna můj případ). Mám pro vás řešení!

🤎 Jak mi Kotvičky změnily život…
Pro mě představují Kotvičky záchranný kruh, který mi pomáhá plavat v náročných dnech. Jsou jako bójky, díky kterým vím, jak se vrátit zpět do svého klidného přístavu plného pohody. Ale ještě před nějakou dobou to tak nebylo…
Dny byly šílené a kolem mě doslova proudily v rytmu vyčerpání smíšeného s hormonální horskou dráhou. Jaké kouzlo mě vysvobodilo najdete tady.

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí! Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >> Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> . Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky, které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.