MÁMA Z HOR ‍ Jak obléct děti v zimě a co je dobré vědět ☃️

Miluju zimu! ❄️ A už od mala jsem vystavena norskému přísloví, které zdomácnělo i u nás: NENÍ ŠPATNÉ POČASÍ, JE JEN ŠPATNÉ OBLEČENÍ.

Letošní zima je naprosto překrásná a proto, abychom mohli s liščátky chodit každý den ven, je nutné oblékat je adekvátně k vnějším teplotám. Dětem se tak už od útlého věku snažím předat to, jaké vybavení je vhodné na delší pobyt venku. To proto, abychom si přírodu a čerstvý vzduch mohli všichni užít naplno!

Uvidíme za pár let, jestli se mi to povedlo a něco si z toho odnesly.

Vítejte u další epizody ze série „nosítková videa“, kde vás vezmu na další malou procházku – tentokrát mi dělal společnost spící Jonášek a na začátku a na konci Zuzanka.

Video jsem natáčela ve stejný den, ale jak si můžete všimnout, počasí se u nás na horách mění opravdu z minuty na minutu.

Doporučuji si k celému filmovému zážitku udělat i kafe nebo čaj.

Necelých 15 minut mých zkušeností, najdeš tady: ⤵️

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

EDIT 2023:

Liščata:

Pokud byste se ptali na konkrétní tip kombinéz, nemohu dopustit na značku Didrikson – momentálně je máme už 2. sezónu a vypadá to, že ještě minimálně na 2 budou. Jsou totiž skvělé jak v údržbě (speciální přípravek dobře uchovává materiál a dobře se nanáší impregnace; mají náhradní navlékací gumičky na boty), tak i ve funkčnosti. Liščata v nich lítají opravdu každý den a dostávají pořádně zabrat (písek na pláži, válení se ve sněhu, bobování, výšlapy). Do Prahy se nám osvědčily pouze tehdy, pokud je opravdu zima (cca od 5 stupňů dolů), jinak to střídáme s nepromokavými oteplováky a zimní bundou.

Dále vím, že i značka Reima je velmi oblíbená.

Obuv volím již několik let stejnou a skvělou – Demar, zateplená nepromokavá obuv s vnitřním beránkem. Skvělá i do velkých mrazů. Výborná údržba a díky zipům a horního zatahování na šňůrka i skvěle obslužná ze strany pidi-spotřebitele.

Rukavice jsem jednou zakoupila v místním odívání a od té doby neměníme, opět už 3 sezóna stále drží. Jsou vyšší, cca do půli loktů a vevnitř je opět beránek. Nepromokavé. Pokud tak velké mrazy nejsou, střídám se soft-shellovými od Evičky z Vyrobenin či od Unuo.

Čepice a šála jsou z Unuo, ve větších mrazech a do nosítka nosí kukly z merina (od jedné paní z Fleru).

Podvlíkací prádlo = nejdůležitější vrstva. Opět máme merino, či jiné funkční oblečení (Unuo a Tchibo). Střídáme s termopunčocháči (Tchibo). Ponožky opět merino od Helly Hansen. A další vrstva jsou ručně pletené svetry, které jsem liščátkům upletla, opět z příze Merino (typ Merino extra fine); případně střídáme s funkčními mikinkami.

Pro maminku:

Nedám dopustit na nosící bundu od Angel-Wings (nevím, jak to nyní mají). I do teď nosím v nosítku a bunda je naprosto boží. Díky tomu, jak jsem malá, mi bunda sahá skoro po kolena a díky postranním zipům lze skvěle povolit i pro nožičky jednoho sedícího liščátka v nosítku.

☃️ Jak je to u vás doma? Taky zbožňujete stavění sněhuláka či iglú a procházky v zimním lese s dětmi? Dej mi vědět do komentářů! ☃️

Tak jo! Jsem zvědavá na skvělé komentáře, vaše postřehy a reakce a moc vám všem přeji příjemnou podívanou!

S láskou a radostí,

PS: Toto video a článek byly původně publikovány 31/01/2021 a opět edituji podle vlastních zkušeností.

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí!

Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >>

Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> .

Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky (a nejen pro ně), které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.