Kdo jsem

"Jsem Leni Em, maminka trojčátek z hor, co skrze Kotvičky spojuje praktično (mindfulness, meditace, slow-life, friluvtsliv) a magično (výklady karet, meditace). Mou misí je znovu zažehnout jiskru radosti a pohody v životech ostatních žen."

Kotvičky pohody jsem začala jako blog pro maminky, kde jsem sdílela své tipy a vychytávky na organizaci domácnosti a času, a taky tajné zbraně napomáhající psychické pohodě maminky, které mám ozkoušené sama na sobě.

Tyto tipy najdete jak v mé e-knize, tak i ve videu, nebo třeba jako meditaci.

Něco málo o mém maminkovském světě si můžete přečíst tady.

Coming-out

To hlavní o mně najdete přímo na úvodní stránce

Ale jak to tak bývá vše se vyvíjí a stejně tak i můj život se začal měnit doslova před očima a mě samotné pod rukama - najednou jsem zjistila, že již nemohu dále potlačovat tu část mé samotné, kterou jsem ve svých 11 letech objevila.

Má duše řvala tak urputně, až jsem si řekla, že už to nebudu dále odkládat, že vlastně ani nemám na vybranou. A tak se od 05/05/2021 začíná psát nová etapa mého života, kterou jsem si přes 22 let vysnívala.

Mým posláním je být mámou, digitální nomádovou tvůrkyní a ženou, co právě praktično & magično spojuje.

Předávám svou zkušenost, jak vidět potenciál ukrytý v 15 minutách a jak si za tento interval odpočinout nebo dělat to, co vás baví. Vše skrze Kotvičky - alias každodenní rituálky radosti, které nás pomáhají ukotvovat a dodávat radost.

Vždy jsem chtěla tvořit a zkoumat svět z mnoha úhlů pohledu, a tak jsem jej studovala z mikro úrovně - z pohledu biochemie, a pak jsem se přesunula na makro úroveň - na studium mezinárodních vztahů a diplomacie v angličtině. Jazyky mi propůjčují stát se někým jiným a čerpat nové informace.

Učení a vzdělávání, hledání mnohdy neschůdných cest, a pídění se, mě baví. Žila jsem nějakou dobu v zahraničí, a Bůh mi k mé introvertní vysoce citlivé & empatické povaze dal do vínku ještě dar sebevyjádření. 

Nechtělo se mi to vytroubit do světa...

...ale už to nešlo dále skrývat. A jakmile se protrhly hráze, z mých beder spadlo obrovské napětí, se kterým jsem celý život žila.

Nemožnost ukázat se v pravých barvách, protože bych byla ocejchovaná jako "ta divná a nezapadající", což jsem stejně byla, ale strach nasbíraný za předchozí generace či životy ve mně naprosto převládal.

Říct něco takového, co věděli jen nejbližší, rodina a kmen stejně naladěných lidí, bylo přelomové a odstartovalo to sérii událostí, ze kterých si vzpamatovávám ještě dnes.

Ale s jistotou mohu říct, že tyto události byly potřebné a veskrze pozitivní a ve většině naprosto nové.

Frčím na radosti a rovnováze mezi hmotným a nehmotným

Sama ve svém životě spojuji praktično a magično - má analytická mysl je schopná vše rozkouskovat, vytvořit fahrplan a jednoduchý praktický návod zahrnující organizaci, vytvářející harmonii a hygge prostředí. Má nátura je pak schopná vše uvést do pohybu za pomoci praktična a kouzel, a vidět přesah tam, kde jej ostatní jen náznakem tuší.

Můj život je nasáklý věcmi mezi nebem a zemí křížem krážem, a proto jsem se rozhodla své techniky a poselství předávat dál ve formě výkladů karet, hvězdopravectví, numerologie, runové magie, meditací, bylinkaření a videí. 

Vše se konečně začíná spojovat, protože jsem nikdy nevěřila na to, že svět je jen černý nebo bílý. Právě proto jsem vystudovala biochemii se zaměřením na mikrobilogii a biotechnologii, později diplomacii a mezinárodní vztahy v angličtině a dostalo se mi obrovského požehnání studovat v Montréalu a v Paříži.

Potřebuju makat rukama, jinak zblbnu

Protože miluji balanc mezi online a offline prostředím, čtu vše, co mi padne pod ruku a velice ráda pletu - své výtvory obohacuji o špetku kouzel. A protože se potřebuji často uzemňovat, chodím na dlouhé procházky horskou přírodou a sbírám byliny, ze kterých pro své nejbližší vyrábím léčivé elixíry.

Mým hlavním poselstvím je být máma a vytvářet hygge prostředí pro naše liščátka.

Mým pohonným pocitem je radost. Taková radost, která sálá až do morku kostí. Právě tu, společně s optimismem chci předávat dál jako správně střelený Střelec.

Začala jsem proto tvořit videa a psát články prodchnuté radostí, nostalgií a laskavostí. Jako vysoce citlivá chci předávat pohlazení stejně laděným lidem, kteří chtějí žít jiný život než většina.

Díky tomu tak vzniká bezpečné on-line prostředí, kde se společně můžeme zasnít a nechat se unášet v příbězích, které si šeptají stromy u nás v lesích.

Tak pojď se mnou…

S láskou a radostí,