Kouzelné uzemnění 🌲🦶🏻🌳 KOTVIČKAŘENÍ díl 14

 • „Já furt lítám v myšlenkách a nejsem schopná nic dokončit.“
 • „Jsem taková nijaká.“
 • „Je těch energií na mě moc, už ani nevím co je moje a co jsem si natáhla od ostatních…“

O KOUZELNÉM UZEMNĚNÍ 🌲
Kotvičkaření | díl 14 🪢

Další téma ze sbírky: co zakoušejí vysoce citliví na denno-denní bázi.

Ještě něž úplně přejdeme dál, chci zodpovědět jednu otázku - možná se asi divíte, proč nese dnešní Kotvičkaření v názvu díl 14. Je to proto, že dříve Kotvičkaření vycházelo pravidelně každý týden na Instagramu. Témata jsou to pro mě stále však aktuální a proto jsem je vytáhla na světlo světa i po roce půl. Věřím, že vám přinese podstatné a třeba i kouzelné informace. 😉👐🏻🌲

Všechno kolem nás je energie. Je to známý fakt. Ale mnohdy nám důsledky této pravdy úplně nedocházejí. Citlivky jsou jako houby – proto nemáme rádi veliké množství lidí, protože cítíme každičkou energii, každý střípek těch ostatních. 🍄

👉🏻 Uzemnění je pro nás Kotvička, která nás naviguje zpátky k naší podstatě, zpátky k nám a dovoluje nám lépe rozeznat, kde jsou naše hranice. 

Prostřednictvím dnešního videa/podcastu vám chci předat své tipy, jak se uzemnit a jak pracovat s energiemi, se kterými se dennodenně potkáváme. Sdílím svou vlastní praxi, díky které můžu lépe fungovat. Stejně tak vám předávám myšlenku, která vám může pomoci navigovat svůj život tím správným směrem. S ohledem a s respektem hlavně sama k sobě. 🧡

Pod videem pak sdílím další myšLenky na uzemňující notu – třeba vás některá z nich zavede do zajímavých končin.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Radši posloucháš?
Toto povídání najdeš i na podcastu Kotviček pohody - Apple Podcast nebo Spotify.
Tak si pozvěte radost do (d)uší a vykouzlete si hygge pocit na duši! 😊

Co pro mě uzemnění znamená?

Být obklopena přírodou. Ale nejen to. My už od března chodíme do potoka a do lesních pramínků a je nádherné pozorovat, jak se voda mění).

Pro někoho, kdo budete uzemnění zkoušet poprvé, mám tip:

⚠️ Důležité ale je: neklaďte na sebe žádné nároky nebo nemějte žádnou utkvělou představu toho, jak uzemnění má vypadat. Ano, jsem si vědoma toho, že to není úplně skvělé slovo, ale až moc často narážím na to, že nedostatek trefnějších výrazů mě nutí používat ty zajeté, které však nejsou tolik sdílné.

>>Pro mě je uzemnění proces, kdy se dostávám z myšlenek, resp. hlavy, zpět do těla. Uvědomovat si, kde mám vlastní hranice, kde má bytost začíná a končí. <<

Je to ten moment, kdy si zkrátka uvědomím, že všechny starosti mohu na chvíli odložit a že mě tělo nepouští dál do hlavy dokud si všechno zcela neprožiju, neprodýchám, neprocítím.

Každý z nás prochází procesem uzemnění po svém a každý z nás ho po svém i chápe. Dopřejte si tu volnost a radost z toho, že víte, co vám dělá dobře.

Pro mě to je např.: koupel pod přírodní sprchou, nohy jen tak v potůčku, sauna, v tempu vyšlápnutý kopec s kočárem až jsem rudá a brutus zpocená, dlouhá procházka až jsem úplně vymrzlá, setrvání v tichu v přírodě, plavání, zapisování si myšlenek na papír, pletení, cvičení čchi-kung, natáčení videí v přírodě, bosochození po trávě/jehličí či barefoot boty pro konstantní pocit pevné země pod nohama.

🔴 Pokud byste si chtěli dopřát magický zážitek od nás z hor, můžete si pustit naše Magické horské vlogy u mě na YouTube, např:🔴

Zajímají Tě esence Kotviček? 

 1. Tj. co vlastně Kotvičky představují, jak si mě zavolaly a jak mi doslova zachránily život? 
 2. Nebo taky to, jak mohou pomoci Tobě na Tvé životní cestě a ulehčit Ti, pomoci Ti procítit radost, zažehnout jiskru mindfulness a takové se uvolnit a v životě zpomalit?
 3. Cítíš, že potřebuješ v životě něco změnit, ale zkrátka nevíš, kde začít?

Tak to vítej na správném místě!

🤎 Jak si dobít energii za 15 minut a proč vás tolik tahám po lese? 
Moje tajné recepty jak na to, ke kterým se neustále vracím, když mě něco vykolejí, nebo když potřebuji začít znovu, nebo se zkrátka jen dát do kupy - jsou tady.

🤎 Moje malá finta, která vám pomůže začít s čímkoliv, i když se vám nechce…
Sepsáno v období těžké karantény, kdy to bylo psychicky náročné a já jsem se bez Kotviček zkrátka vůbec neobešla. Podívání a povídání je zde.
Aktualizovanější a koncentrovanější verze pak tady.

🤎 Patnáct minut k pohodě?
Jak si to srovnat v hlavě a jak si vyčlenit čas na sebe, když kolem zuří uragán změn a vám jde z toho hlava kolem - návod je tady.

🤎 Můžete si ODPOČINOUT ZA 15 MINUT ? Jde to vůbec? 
Co je na 15 minutách magického? A proč si je užít hlavně ráno a večer? A je 15 minut dostatek času na to, abyste si mohla odpočinout? Vše jsem vám prozradila právě tu.

🤎 Jak to VŠECHNO zvládnout ZA 15 MINUT?
Uf, taky vám občas přijde, že těch povinností a domácích prací a já-nevím-čeho je nekonečně mnoho? Že ta práce zkrátka skoro nikdy nekončí? Nebo potřebujete jen objednat dětem sněhule a nějaké zimní oblečení, ale prostě se vám nechce? (tohle byl zrovna můj případ). Mám pro vás řešení!

🤎 Jak mi Kotvičky změnily život…
Pro mě představují Kotvičky záchranný kruh, který mi pomáhá plavat v náročných dnech. Jsou jako bójky, díky kterým vím, jak se vrátit zpět do svého klidného přístavu plného pohody. Ale ještě před nějakou dobou to tak nebylo…
Dny byly šílené a kolem mě doslova proudily v rytmu vyčerpání smíšeného s hormonální horskou dráhou. Jaké kouzlo mě vysvobodilo najdete tady.

Nechť jsou Tvé dny protkané radostí a novou perspektivou.

Tak na pohodovou!

S láskou a radostí,

✨ Pokud potřebuješ trochu energie načerpat, možná se Ti budou hodit mé vychytávky, jak mít více energie, nebo má e-kniha, kde společně odhalíme tajemství každodenní radosti a pohody. Ve videu rovněž zmiňuji i Fintu 10 minut.

🪴 Další povídání na téma vysoké citlivosti nebo slow-life, najdeš na blogu – postupně vše zpracovávám a doplňuji.

🌿 Možná by Ti udělala radost i nějaká meditace.

🌱 Nebo jestli mi jen chceš říct, co Tě trápí, napiš mi a společně se pokusíme najít nejvhodnější řešení.

💛  Jestli cítíš, že Ti mohu pomoci a ráda bys se mnou zažila citlivýmagický výklad karet s přesahem, tak neváhej a zarezervuj si termín zde. Bude mi ctí být pro Tebe průvodkyní.

 

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí! Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >> Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> . Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky, které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • MĚSÍČNÍK: magie Měsíce, rituály a mini-výklady

 • VÝKLADY: Týden plný kouzel

 • MEDITACE: Zklidňující
 • MEDITACE: Červená & oranžová

 • MEDITACE: Čas pro sebe

 • E-KNIHA: Odhal Tajemství

 • VYCHYTÁVKY: pozvi radost do života

 • Kotvíte nejvíce tady:
 • Tohle je na Kotvičkách nového:
 • Kategorie
 • Zakotvěte na Instagramu…
 • Kotvím i na Youtube…
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Apple:
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Spotify