Čarovný BELTAINE & kouzelný víkend 🌷🧙🏻‍♀️🌱 I KOTVIČKAŘENÍ díl 30

Vítejte, ženy krásné, u dnešního Kotvičkářského videa, které vám blíže přiblíží nejen mou/naši víkendovou Kotvičku, ale hlavně čarovný svátek Beltaine.

Beltaine je nádherný svátek, který můžete znát pod několika dalšími názvy – Valpuržina noc, Noc velkých ohňů, pálení čarodějnic apod. Jedná se o další svátek Kola roku. Naši předkové oslavovali v tento čas plodnost, hojnost, radost a hlavně příchod jara a mnohdy i nové energie. Nechte se proto pozvat do snové říše čarovného období nazvaného Beltaine a přijměte pozvánku k oslavě. Ať se nacházíte kdekoliv na světě.✨

V tomto videu vám představím i naši víkendovou Kotvičku. Ta se mění v závislosti na ročním období, nebo lokalitě, ve které se zrovna nacházíme (stejně jako Kotvička ranní či večerní).

Sebepéče (prostřednictvím Kotviček pohody alias rituálků radosti, skrze které se kotvíme do přítomnosti) je pro mě na prvním místě a to hlavně proto, že jsem ve svém životě stihla už zažít syndrom vyhoření, panické ataky, jsem vysoce citlivá a migrény mě provázejí už 18 let. Tvrdou zkušeností jsem tak mohla zjistit, že nenaplnění vlastních potřeb a potřeb těla, mysli a duše vede do…no zkrátka někam, kam se nechcete už znovu dostat. Proto žijeme náš pomalý život, alias slow-life, kde čas plyne trochu jinak.

Přijměte dnes pozvání nejen k mé/naší víkendové Kotvičcce, ale hlavně k oslavě současné radosti v podobě jara – ve videu najdete pár tipů na to, jak tento bohatý čas oslavit. Vyberte si to, co rezonuje právě s vámi v průběhu a zaposlouchejte se do písně vašeho srdce a duše.

Jste zvědaví jaká poselství můžete v této roční době „sklízet“?

Další jarní svátek vás už vítá!

Nechť se vám líbí, vykouzlí vám hygge pocit na duši a pomůže nastolit ten správný náhled na tento čarovný čas.

Slavíte Beltaine? Jaké jsou vaše tipy? Podělte se se mnou do komentářů. 🧙🏻‍♀️ 🌱

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Radši posloucháš?
Toto povídání najdeš i na podcastu Kotviček pohody - Apple Podcast nebo Spotify.
Tak si pozvěte radost do (d)uší a vykouzlete si hygge pocit na duši! 😊

Pokud raději čtete, poté jsou následující řádky určeny přímo vám – tak ať vás pohladí a/nebo inspirují!

Více informací doplním 🙂

Zajímají Tě esence Kotviček? 

 1. Tj. co vlastně Kotvičky představují, jak si mě zavolaly a jak mi doslova zachránily život? 
 2. Nebo taky to, jak mohou pomoci Tobě na Tvé životní cestě a ulehčit Ti, pomoci Ti procítit radost, zažehnout jiskru mindfulness a takové se uvolnit a v životě zpomalit?
 3. Cítíš, že potřebuješ v životě něco změnit, ale zkrátka nevíš, kde začít?

Tak to vítej na správném místě!

🤎 Jak si dobít energii za 15 minut a proč vás tolik tahám po lese? 
Moje tajné recepty jak na to, ke kterým se neustále vracím, když mě něco vykolejí, nebo když potřebuji začít znovu, nebo se zkrátka jen dát do kupy - jsou tady.

🤎 Moje malá finta, která vám pomůže začít s čímkoliv, i když se vám nechce…
Sepsáno v období těžké karantény, kdy to bylo psychicky náročné a já jsem se bez Kotviček zkrátka vůbec neobešla. Podívání a povídání je zde.
Aktualizovanější a koncentrovanější verze pak tady.

🤎 Patnáct minut k pohodě?
Jak si to srovnat v hlavě a jak si vyčlenit čas na sebe, když kolem zuří uragán změn a vám jde z toho hlava kolem - návod je tady.

🤎 Můžete si ODPOČINOUT ZA 15 MINUT ? Jde to vůbec? 
Co je na 15 minutách magického? A proč si je užít hlavně ráno a večer? A je 15 minut dostatek času na to, abyste si mohla odpočinout? Vše jsem vám prozradila právě tu.

🤎 Jak to VŠECHNO zvládnout ZA 15 MINUT?
Uf, taky vám občas přijde, že těch povinností a domácích prací a já-nevím-čeho je nekonečně mnoho? Že ta práce zkrátka skoro nikdy nekončí? Nebo potřebujete jen objednat dětem sněhule a nějaké zimní oblečení, ale prostě se vám nechce? (tohle byl zrovna můj případ). Mám pro vás řešení!

🤎 Jak mi Kotvičky změnily život…
Pro mě představují Kotvičky záchranný kruh, který mi pomáhá plavat v náročných dnech. Jsou jako bójky, díky kterým vím, jak se vrátit zpět do svého klidného přístavu plného pohody. Ale ještě před nějakou dobou to tak nebylo…
Dny byly šílené a kolem mě doslova proudily v rytmu vyčerpání smíšeného s hormonální horskou dráhou. Jaké kouzlo mě vysvobodilo najdete tady.

Závěrem

Každý svátek Kola roku má pro mě jinou příchuť, jinou barvu, jinou energii a samozřejmě i jiné zaměření. Svátek Beltaine je pro mě neodmyslitelně spjat s rodinou a s jejími pevnými základy a krásně navazuje na svátek Ostary, který jsem vylíčila tady

Tento magický čas (společně se dvěma státními svátky, které v květnu máme) je jako čas navíc, který máme trávit právě s rodinou, užít si vše, co je pro zpevnění rodinné vazby důležité, být co nejvíce offline a přítomní a stejně tak očistit pomyslně náš vztah s partnerem. Vyříkat si věci, které se nám nelíbí, nebo které nás bolí, nebo na které je potřeba se soustředit a dělat jinak. Udělat si pěkný čas, kdy člověk neřeší jen provozní věci, ale obdivuje krásu kolem a hlavně krásu srdce toho druhého.

A to vše, tyto základy, fundamenty, předávat dál, dětem. S obrovskou pokorou a láskou. A kdy jindy, než právě v tento čarovný čas, který je opředen tolika kouzelnými pověstmi?

👉🏻 Jakou příchuť má Beltaine právě pro vás? Dejte mi vědět do komentářů.

Přeji příjemnou a radostnou podívanou nebo poslouchanou.

S láskou a radostí,

Leni Střelenka ✨

💛  Jestli cítíš, že Ti mohu pomoci a ráda bys se mnou zažila citlivýmagický výklad karet s přesahem, tak neváhej a zarezervuj si termín zde. Bude mi ctí být pro Tebe průvodkyní.

🌕 Každý úplněk mini-výklad, tipy na rituály a magie měsíce s přehledem energií do Tvé e-mailové schránky najdeš tady.

✨ Pokud potřebuješ trochu energie načerpat, možná se Ti budou hodit mé vychytávky, jak mít více energie, nebo má e-kniha, kde společně odhalíme tajemství každodenní radosti a pohody. Ve videu rovněž zmiňuji i Fintu 10 minut.

🪴 Další povídání na téma vysoké citlivosti nebo slow-life, najdeš na blogu – postupně vše zpracovávám a doplňuji.

🌿 Možná by Ti udělala radost i nějaká meditace, jako uvolnění po dlouhém a náročném dni.

🌱 Nebo jestli mi jen chceš říct, co Tě trápí, napiš mi a společně se pokusíme najít nejvhodnější řešení.

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí! Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >> Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> . Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky, které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • MĚSÍČNÍK: magie Měsíce, rituály a mini-výklady

 • VÝKLADY: Týden plný kouzel

 • MEDITACE: Zklidňující
 • MEDITACE: Červená & oranžová

 • MEDITACE: Čas pro sebe

 • E-KNIHA: Odhal Tajemství

 • VYCHYTÁVKY: pozvi radost do života

 • Kotvíte nejvíce tady:
 • Tohle je na Kotvičkách nového:
 • Kategorie
 • Zakotvěte na Instagramu…
 • Kotvím i na Youtube…
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Apple:
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Spotify