IMBOLC Magické svátky – díl 2

Vítejte u mého nového segmentu, který koresponduje s mými posty na Tiktoku a v rámci Reels na Instagramu. Ráda bych vám v tomto středečním seriálu předala důležité informace z různých oblastí, které vám mohou přinést důležité „aha-momenty“ na vaší životní pouti.

Dnes se budeme zabývat dávnými a mystickými svátky (nejen) z pohledu magického Severu, proto Magické svátky.

IMBOLC
Magické svátky – díl 2

Co Imbolcem slavíme? Jedná se o první ohnivý festival svátků Kola roku a symbolizuje časný příchod jara. Dny se prodlužují a noci se zkracují. Světlo tedy vítězí nad všudypřítomnou temnotou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tradičně se v období Imbolcu přináší „život dovnitř“ (např. ve formě větviček, ale o tom trochu více později), jako symbol naděje.

Pro mnoho tento čas znamená impulz k prvnímu skoro-jarnímu detoxu – jak na úrovni těla, tak na úrovni prostoru. Jak se říká: „to nové nemůže přijít, pokud to staré tady stále dlí“. Proto tímto aktem vytváříme prostor pro novou inspiraci a svěží vítr do plachet dlouhých temných a ztluhlých dnech.

Když zabrousíme do lesa a naladíme se na první známky probouzející se přírody, můžeme pozorovat, jak ptáčci zpívají hlasitěji, malé lesní potůčky bublají zpěvavěji a sem-tam narazíme i na zelenající se větvičky. To všechno jsou přísliby zlehka přicházející jara.

Ne vždy to však slyšíme takto hlasitě, protože např. letos, v roce 2023, je všude obří vrstva sněhu, neustálé mlhy a kopce nejdou snad ani vidět.

V toulkách nejen po vlastní mysli, ale po krajině lesa se můžeme v poklidu otevřít nové inspiraci a nápadům a poprosit bohyni Bridgitte o vedení. Právě Bridgittě (já používám tento spelling jejího jména, můžete však najít i další alternativy)  je Imbolc zasvěcen. Její doménou je oheň, otázky plodnosti a v Irsku jí bývají zasvěcené léčivé studánky.

Imbolc bývá sám o sobě velice často prolínáním několik zajímavých aspektů, např. v roce 2022 to bylo toto:

  1. Tento den nastává v 6:45 novoluní ve Vodnáři (novoluní představuje nové začátky a stejně tak novoluní představuje skvělý čas pro manifestaci našich plánů a vizí).
  2. 1. února začíná i nový čínský rok ve znamení vodního tygra – ten by nám měl obecně přinést nové cesty, výzvy a změny, stejně tak, jako rozvoj našich talentů, vizí a vášní.

Detaily jednotlivých rituálků tady>> kde jsem se o celém svátku Imbolc pořádně rozepsala.

Slavíte Imbolc? Nebo to dnes vyzkoušíte poprvé? Dej mi vědět do komentářů.

S láskou a radostí,

Lenka Střelenka   alias

PS: Pokud cítíš, že Ti mohu pomoci a ráda bys se mnou zažila magický výklad karet s přesahem, tak neváhej a zarezervuj si termín ➡️  ZDE. Bude mi ctí být pro Tebe průvodkyní. 

  PPS: Kdyby ses chtěla podívat na další výklady karet ode mě, celý playlist najdeš ➡️  TADY.

⛎ PPPS: Mini-výklady každý čtvrtek najdeš u mě na Instagramu ve Stories. Budu se na Tebe těšit

Nebo se potřebuješ jen tak zklidnit a zakotvit do pohody? Pusť si mě do ucha prostřednictvím podcastu Kotviček pohody

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí!

Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >>

Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> .

Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky (a nejen pro ně), které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.