IMBOLC 🧙🏻‍♀️ Magické svátky – díl 2

Vítejte, milé kotvičkářky a kotvičkáři!

Dnes se budeme zabývat dávnými a mystickými svátky (nejen) z pohledu magického Severu, proto Magické svátky.

IMBOLC
Magické svátky – díl 2

Co Imbolcem slavíme? Jedná se o první ohnivý festival svátků Kola roku a symbolizuje časný příchod jara. Dny se prodlužují a noci se zkracují. Světlo tedy vítězí nad všudypřítomnou temnotou.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Tradičně se v období Imbolcu přináší „život dovnitř“ (např. ve formě větviček, ale o tom trochu více později), jako symbol naděje.

Pro mnoho tento čas znamená impulz k prvnímu skoro-jarnímu detoxu – jak na úrovni těla, tak na úrovni prostoru. Jak se říká: „to nové nemůže přijít, pokud to staré tady stále dlí“. Proto tímto aktem vytváříme prostor pro novou inspiraci a svěží vítr do plachet dlouhých temných a ztuhlých dnech.

Když zabrousíme do lesa a naladíme se na první známky probouzející se přírody, můžeme pozorovat, jak ptáčci zpívají hlasitěji, malé lesní potůčky bublají zpěvavěji a sem-tam narazíme i na zelenající se větvičky. To všechno jsou přísliby zlehka přicházející jara.

Ne vždy to však slyšíme takto hlasitě, protože např. v roce 2023 byla všude obří vrstva sněhu, neustálé mlhy a kopce nešly snad ani vidět.

V roce 2024 je to trochu podobné. Hlavně ta mlha, která se posledních pár dní všude plazí jako nějaký převaděč do světla stínů…

V toulkách nejen po vlastní mysli, ale po krajině lesa se můžeme v poklidu otevřít nové inspiraci a nápadům a poprosit bohyni Bridgitte o vedení. Právě Bridgittě (já používám tento spelling jejího jména, můžete však najít i další alternativy)  je Imbolc zasvěcen. Její doménou je oheň, otázky plodnosti a v Irsku jí bývají zasvěcené léčivé studánky.

Detaily jednotlivých rituálků tady>> kde jsem se o celém svátku Imbolc pořádně rozepsala.

Imbolc bývá sám o sobě velice často prolínáním několik zajímavých aspektů, např. letos, v roce 2024 to je toto:

 1. Od 20/01 zažíváme jednu z raritnějších astronomických událostí – jedná se o vstup Pluta do znamení Vodnáře. Naposledy jsme něco podobného jako lidstvo, zažili před 248 lety. Vše, co s Vodnářem souvisí, nás nyní bude velmi jasně ovlivňovat. Berme to jako cestu ke znovuzrození. Krásně to na svých stránkách shrnuje Jarka Olžbutová – článek tady.
 2. V sobotu, 10/02, nastává čínský nový rok ve znamení dřevěného draka. Jeho energie je yangová, čili akční. Zve nás k tomu, abychom podnikli něco jinak, nebo s něčím začali úplně znovu. Zkusme se těmto energiím otevřít a přivítat je s otevřenou náručí.

👉🏻 Slavíte Imbolc? Nebo to dnes vyzkoušíte poprvé? Dej mi vědět do komentářů.

🌿 Cítíš, že to, co tvořím Ti dává smysl a ráda bys mě podpořila? Můžeš mi koupit virtuální kávu v mé Kotvičkárně.

S láskou a radostí z hor,

Leni Střelenka ✨

💛  Jestli cítíš, že Ti mohu pomoci a ráda bys se mnou zažila citlivýmagický výklad karet s přesahem, tak neváhej a zarezervuj si termín zde. Bude mi ctí být pro Tebe průvodkyní.

☀️ Líbilo by se Ti jemné vedení prostřednictvím výkladů na každý den v týdnu? Pak je tu Týden plný kouzel – začni čarovat!

🌕 Každý úplněk mini-výklad, tipy na rituály a magie měsíce s přehledem energií do Tvé e-mailové schránky najdeš tady.

✨ Pokud potřebuješ trochu energie načerpat, možná se Ti budou hodit mé vychytávky, jak mít více energie, nebo má e-kniha, kde společně odhalíme tajemství každodenní radosti a pohody. Ve videu rovněž zmiňuji i Fintu 10 minut.

🪴 Další povídání na téma vysoké citlivosti nebo slow-life, najdeš na blogu – postupně vše zpracovávám a doplňuji.

🌿 Možná by Ti udělala radost i nějaká meditace, jako uvolnění po dlouhém a náročném dni.

🌱 Nebo jestli mi jen chceš říct, co Tě trápí, napiš mi a společně se pokusíme najít nejvhodnější řešení.

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí!

Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >>

Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> .

Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky (a nejen pro ně), které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • MĚSÍČNÍK: magie Měsíce, rituály a mini-výklady

 • VÝKLADY: Týden plný kouzel

 • MEDITACE: Zklidňující
 • MEDITACE: Červená & oranžová

 • MEDITACE: Čas pro sebe

 • E-KNIHA: Odhal Tajemství

 • VYCHYTÁVKY: pozvi radost do života

 • Kotvíte nejvíce tady:
 • Tohle je na Kotvičkách nového:
 • Kategorie
 • Zakotvěte na Instagramu…
 • Kotvím i na Youtube…
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Apple:
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Spotify