Imbolc: přivítejte první ohnivý svátek roku – bohyně Bridgitte je tady! I KOTVIČKAŘENÍ díl 28

Vítej, ženo milá! V dnešním článku bych Ti ráda představila (nejen) staroseverskou tradici (můžeme ji považovat i za germánskou, irskou, britskou, bretaňskou, keltskou…) slavení svátku Imbolc [já to vyslovuju jako imbolc, ale v zahraničí uslyšíte spíše imbolk]. Do dnešního článku jsem se snažila vtisknout informace, které jsou mému srdci drahé.

Ve výsledku vás tak čeká nádherné počtení s magickými podtóny, kdy na jednom místě najdete ty nejpodstatnější informace o prvním svátku z Kola roku.

Já se moc těším na to, jak se vám dnešní počtení, či podívání (protože tady pro vás mám i videa), bude líbit!

Jedna VELEDŮLEŽITÁ informace:

Pokud vás některý z níže uvedených rituálů inspiruje k vlastní oslavě tohoto svátku, tak směle do toho! Pokud vás odradí to, že např. nebudete mít správné ingredience, nebo vše budete vykonávat až např. 02/02 nebo v probíhajícím týdnu od 01/02, tak si prosím uvědomte, že to vůbec nevadí. Důležité je, jak tady pořád melu dokola, dát si záměr – za jakým účelem to děláte, s jakým pocitem a prožitkem.

I když některé věci neumíte, jděte do toho s otevřenou myslí a vyzkoušejte. Nic nepokazíte. Záměry se totiž nosí v srdci.

V dnešním článku (či videu) bych vám ráda předala následující informace:⤵️

 1. Co tímto svátkem slavíme, komu je zasvěcen + zvláštnost toho letošního
 2. Jak svátek oslavit – tipy na rituály + praktická kouzla
 3. Recepty + tipy na pochutiny, které podtrhnou magičnost tohoto svátku

Pokud se chcete rovnou naladit na strunku magického dne, toto video (nebo Podcast) je jako stvořené pro vás!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Radši posloucháš?

Toto povídání najdeš i na podcastu Kotviček pohody - Apple Podcast nebo Spotify.

Tak si pozvěte radost do (d)uší a vykouzlete si hygge pocit na duši! 

Než začneme, bude třeba zřejmě doplnit i další informace, tak proto: ⤵️

1) Imbolc je v letošním roce ještě o špetku magičtější

Co Imbolcem slavíme? Jedná se o první ohnivý festival svátků Kola roku a symbolizuje časný příchod jara. Dny se prodlužují a noci se zkracují. Světlo tedy vítězí nad všudypřítomnou temnotou.

Tradičně se v období Imbolcu přináší „život dovnitř“ (např. ve formě větviček, ale o tom trochu více později), jako symbol naděje.

Pro mnoho tento čas znamená impulz k prvnímu skoro-jarnímu detoxu – jak na úrovni těla, tak na úrovni prostoru. Jak se říká: „to nové nemůže přijít, pokud to staré tady stále dlí“. Proto tímto aktem vytváříme prostor pro novou inspiraci a svěží vítr do plachet dlouhých temných a ztluhlých dnech.

Když zabrousíme do lesa a naladíme se na první známky probouzející se přírody, můžeme pozorovat, jak ptáčci zpívají hlasitěji, malé lesní potůčky bublají zpěvavěji a sem-tam narazíme i na zelenající se větvičky. To všechno jsou přísliby zlehka přicházející jara.

V toulách nejen po vlastní mysli, ale po krajině lesa se můžeme v poklidu otevřít nové inspiraci a nápadům a poprosit bohyni Bridgitte o vedení. Právě Bridgittě (já používám tento spelling jejího jména, můžete však najít i další alternativy)  je Imbolc zasvěcen. Její doménou je oheň, otázky plodnosti a v Irsku jí bývají zasvěcené léčivé studánky.

Zvláštností letošního Imbolcu je jistá synchronicita několika aspektů (v roce 2022 to bylo toto):

 1. Tento den nastává v 6:45 novoluní ve Vodnáři (novoluní představuje nové začátky a stejně tak novoluní představuje skvělý čas pro manifestaci našich plánů a vizí).
 2. 1. února začíná i nový čínský rok ve znamení vodního tygra – ten by nám měl obecně přinést nové cesty, výzvy a změny, stejně tak, jako rozvoj našich talentů, vizí a vášní.

V roce 2023 jsme tato data měla poněkud jiná:

 • čínský nový rok nastal po novoluní 21/01 ve Vodnáři (ve 21:53), tj. 22/01 ve znamení vodního zajíce.
 • => jde tedy vidět, že se oba, resp. tři, aspekty krásně prolnuly.

A rok 2024 nám opět přináší něco nového:

 1. Od 20/01 zažíváme jednu z raritnějších astronomických událostí – jedná se o vstup Pluta do znamení Vodnáře. Naposledy jsme něco podobného jako lidstvo, zažili před 248 lety. Vše, co s Vodnářem souvisí, nás nyní bude velmi jasně ovlivňovat. Berme to jako cestu ke znovuzrození. Krásně to na svých stránkách shrnuje Jarka Olžbutová – článek tady.
 2. V sobotu, 10/02, nastává čínský nový rok ve znamení dřevěného draka. Jeho energie je yangová, čili akční. Zve nás k tomu, abychom podnikli něco jinak, nebo s něčím začali úplně znovu. Zkusme se těmto energiím otevřít a přivítat je s otevřenou náručí.

2) Jak nejlépe tento magický čas oslavit?

Na následujících řádcích vám chci předat, jaké rituály si můžete tento den vyzkoušet, aby to nebyl jen všední den, ale den plný kouzel. Vyberte si jeden nebo klidně všechny, podle toho, jak to ucítíte.

Bridgittin kříž

Tento kříž se tradičně vyrábí z rákosu a v Irsku jej najdete u vstupních dveří. Věří se, že Bridgittin kříž chrání váš příbytek před negativními vlivy.

Je charakteristický tím, že sestává ze 4 ramen, které symbolizují 4 směry, roční období, elementy a 4 typy větrů. Číslo 4 představuje stabilitu, o kterou se můžeme opřít, a to ve smyslu materiální hojnosti. Pro lidské pokolení tento kříž symbolizuje pradávné sepětí s přírodou.

Pokud byste si tento kříž chtěli vyrobit, zde >> naleznete skvělý návod (v angličtině s irským přízvukem – jak příhodné pro dnešní den).

Já jsem bohužel nesehnala vhodné suroviny, ale to mě vůbec nezastavilo, abych si jej neudělala.

Zvolila jsem proto postup, ale vlastní – kříž jsem si namalovala společně s dětmi (v rámci naší domo-školičky se snažíme plynout s ročními obdobími a ctít energii každého tohoto období a dělat aktivity – indoor/outdoor,  které s tím korespondují; ehm, myšlenka pěkná, a rozhodně nejsme dokonalí, někdy, když liščata nemají náladu, tak mi na nějaké aktivity hází pěkný bobek a to je taky naprosto v pořádku).

Takže tvrdý papír, pastelky, voskovky, vodovky, aquarely – všechno se počítá!

Bridgittina panenka = Bridgeos

V Irsku, dle tradice, chodily děti od domu k domu a prosily o peníze pro panenku, aby ji nakrmily. Dnes se už od této tradice upouští. Mnohdy uvidíte tyto panenky ponechané v zahradách, nebo na nějakém posvátném a uctívaném místě, nebo třeba na nějakém místě v domě, kde máte své oblíbené předměty.

V Irsku je Bridgitte patronkou studánek, proto je skvělý nápad umístit takovouto panenku někam k pramenu, nebo potůčku. Nebo, pokud máte vlastní zahrádku, můžete takovouto panenku umístit vedle kotlíku, do kterého nachytáte dešťovku.

Rovněž se k panence může přiložit i obětina ve formě „bílého masa“, alias sýru.

Detox/očista na mnoho úrovních

Když píši tyto řádky vím, že i ve svém životě potřebuji učinit několik změn, ke kterým mě dohnala 3-dňová migréna (původně byla pouze 2 denní, ale nakonec se to protáhlo). Proto mě napadlo hned několik oblastí, na které by bylo vhodné se zaměřit. Můžete si vybrat jen některé a tento den se na ně zaměřit, nebo můžete každý týden od Imbolcu věnovat některé. Tohle bylo v roce 2022.

Rok 2023 se přihnal s chřipkou…Věřím však, že vše je očišťující.

I rok 2024 přináší své výzvy. Jsem však už poučena, proto plynu se vším velmi pomalu a dávám si na čas (už jste četli článek, kde o tom mluvím? Najdete ho tady) . Nic člověku skutečně neuteče.

Typy detoxu:

Dne můžete využít několik typů. Můžete je zkombinovat, nebo zvolit pouze jeden. Jak jsem říkala v úvodu, můžete si dnes pouze naplánovat, který z nich si uděláte kdy, aby vyly vaše myšlenky srovnané a neměli jste pocit, že dnes na sebe vytváříte zbytečný nátlak.

Takže o jakých typech detoxu se zde vlastně bavíme? ⤵️

 • a) tělový,
  b) prostorový,
  c) digitální,
  d) mentální,
  e) vztahový,
  f) či celková změna prostředí

Tělový detox

Tradiční věc – může se jednat o půst, nebo jiný typ detoxu (suchý únor je známý pojem v našich končinách; pití citrónové šťávy atd.). Můžete jen vynechat nějaké potraviny, které vám nedělají dobře.

Víte, co je nejdůležitější? Záměr se kterým to děláte.

Pokud se k něčemu takovému rozhodnete, netlačte nutně na sebe, když ucítíte, že vám to nevyhovuje.

Prostorový detox

Alias brzký jarní úklid! A kdy jindy začít řešit všechno to oblečení, které nenosíte? Nebo knihy, které se vám tam už jen tak válí a čekají, až je zase pošlete do oběhu (nejlepší jsou Reknihy nebo Knihobot, kde pravidelně nakupuju a vracím).

Kdybyste to chtěli vzít extra, je možné si vyrobit vlastní čistič z několika málo ingrediencí. Já bych to chtěla letos vyzkoušet, takže až to budu mít, hodím vám sem recept.

A od září 2022 si tento čistič samozřejmě dělám! Stačí ocet, citrusové slupky a rozmarýn a tymián. Nechám je vždy 2-3 měsíce macerovat a tadáááá!


Digitální

Tak tady to asi nemusím nějak rozvádět, že? Uvidíte, že být offline vám přinese více klidu na duši a větší plynutí v přítomnosti. Nebo jen lepší soustředění.

Dnešek si můžete zpříjemnit tím, že zakotvíte do pohody např. takto:

 • pletením či jinými ručními pracemi,
 • knihou a dobrým čajíkem,
 • procházkou jinou trasou, kterou jste ještě nevyzkoušeli,
 • psaním deníku,
 • tancování,
 • plánováním si výsadby bylinek nebo zahrádky (viz dále),
 • hraním deskovek,
 • pečením či speciální večeří (viz dále).

Mentální

Na mentální rovině je skvělé vyzkoušet uzemnění, alias jak já tomu říkám – dostat se zpátky z myšlenek do těla.

Můžete využít několik cvičení:

a) tělesné:

 • 5 bran do přítomnosti (kdy se snažíme pojmenovat, co každým smyslem vnímáme, např. právě teď vidím, jak sněží, cítím, jak se peče buchta atd.
 • čchi-kung sestavy, nebo jen protažení či jóga,
 • studená sprcha doma, nebo v přírodě,
 • dry-brushing,
 • tanec,
 • procházka „do vymrznutí“ ,
 • práce na zahrádce,
 • delší prochajda s kočárkem než obvykle,
 • sauna,
 • soustředění se na dech (např. boxové dýchání), nebo pouze vědomých 10 nádechů a výdechů,
 • atd.

Zkrátka zkuste cokoliv, co vám pomůže více vnímat tělem a stejně tak se i lépe unavíte a bude se vám lépe spát. Pamatujte, že ty nejjednodušší věci mají potenciál vám změnit život, protože je budete chtít dělat každý den. Malé dobré návyky mění život (jedná se totiž o celou filozofii Kotviček, většinu jsem pro vás dala do kupy v tomto rozcestníku).

b) grafomotorické

 • vemte si něco na psaní a zamyslete se – jak si přeji, aby mé dny probíhaly? Co chci změnit?
 • proč jsem tak zaneprázdněná?
 • jsou mé priority poskládané správně?
 • jsem na cestě za tím, co opravdu chci, nebo jen tak plandám?
 • zažívám teď náročné období a vím, že to přejde? Co pro sebe můžu teď udělat?
 • Co mi v životě už neslouží? – viz rituál dále

Zajisté narazíte i na spoustu překážek, které s tím budou souviset, ale nenechte se odradit. Jak říká Albert ve Veselohře století – „svobodu má jen ten, kdo si ji zaslouží„, tak přesně tak funguje všechno. To „zasloužení si“ znamená jen vytrvalý postup, podle svého tempa s občasnými revizemi.

Neexistuje nic na světě, co byste nedokázala!!!!

Vztahový

Opět takové krátké zamyšlení – v praxi na výkladech narážím na vztahovou oblast takřka denně. Velmi důležité je identifikovat, co se vám ve vztahu (rodinném, milostném, manželském, přátelském, vztahu sama k sobě) nelíbí a kde cítíte, že vám zbytečně odkapává energii do černé díry.

Takže si můžete dnes udělat takovou revizi:

 • setkávám se s lidmi, kteří jsou toxičtí? Proč? Co mi to přináší? Bojím se říct ne?
 • chci je ve svém životě? ano/ne
 • chovám se sama k sobě jako dobrá kamarádka? proč ano a proč ne?
 • mluvím os obě hezky nebo ne? => viz rituál dále

Pokud se sami k sobě nechováme jako nejlepší kamarádka, náš život bude spiralizovat do pekel. Já si sama sebe představím vždy jako maminku, která za mnou přijde, pohladí mě a řekne: „Už jdi dneska spinkat, už toho bylo dost. Zítra zase všechno zvládneš.

Pokud to tak cítíte, kontaktujte dnes svou spřízněnou duši, která vám bude naslouchat a pomůže vám se spojit se svou prapodstatou a dostat se na tu „referenční hladinu energie“ = ta skvělá hladina energie, kterou cítíte, když jste šťastná.

Změna prostředí

Ideálně vyjet někam, kde si zimu můžete užít plnými doušky = hory. Tak co třeba prodloužený víkend?

Nebo potřebujete do teplých krajin? A co vám brání? Nejste to náhodou jen vy sama?

Ale mnohdy stačí jet jinou cestou, prodloužit si prochajdu z práce, nebo se jen tak v průběhu dne zastavit a zavnímat si, jak se cítíte.

Plánování bylinkové zahrádky a výsadby obecně

Je skvělé pozorovat první známky jara, které se derou ven. U nás na horách je zatím všechno spící a pod závaly sněhu. Přesto, když se projdeme lesem, občas ucítíme závan teplejšího vzduchu, nebo lehčí zpěv ptáčků. Někdy i ty horské potůčky zní trošku jinak, laskavěji, radostněji.

V nižších polohách je možné, že už tu a tam uvidíte známky rostoucích narcisků.

A stejně tak, jako jsem zmiňovala rituál na svátek Yule (přečtěte si o něm tady >>), je vhodné si naplánovat výsadbu rostlinek. Já letos budu sadit bylinky (jako každý rok) a stejně tak si nutně potřebuji poznačit ty nejdůležitější bylinky a jejich data sběru v přírodě (většinou se mi totiž stane, že prošvihnu období, kdy se daná droga sbírá a pak čekám na další rok, a pak na další a další…).

Budu se pokoušet i rajčata, hrášek a další zeleninu na vyvýšených záhonech. Uvidíme, jak se zadaří.

👉🏻 Pokud máte v této souvislosti zkušenosti, budu jen a jen ráda za vaše komentáře!

Krystaly

Pokud byste svátek chtěli podtrhnout magickou mocí krystalů, jako nejvhodnější jsou pro tento den tyto: citrín, růženín, ametyst, křišťál, černý turmalín a obsidián.

Můžete je použít pro svou očistnou lázeň (necháte si je vedle vany), nebo si je ponecháte na pracovní stole, či vyřknete své záměry a obklopíte se těmito krystaly. Rovněž je můžete použít pro kouzla (anglicky „spells“ což já do čj překládám právě jako kouzla, ale je možné, že existuje lepší ekvivalent).

Barvy a svíčková kouzla

Barvy asociované s tímto svátkem jsou zelená, hnědá, bílá a zlatá (nebo žlutá). Je skvělé zvolit dekoraci v těchto odstínech, ale zároveň je třeba si uvědomit, že daleko důležitější je záměr, se kterým vše provádíme. Pokud tedy máte doma růžovou svíčku, použijte tu – zdůrazníte tak sebe-lásku, něhu a jemnost ve vašem životě. Nebo třeba máte doma oranžovou ještě z Vánoc, jako symbol optimismu a inspirace.

Pokud nemáte žádné takto barevné svíčky, je skvělé sáhnout po těch solných – nejen že pomohou s energetickou detoxikací prostoru, jejich světlo je velmi tlumené a pomáhá nám pronikat do hloubek našich duší.

Se solnými svíčkami se mi skvěle pracuje a pamatuji si na jeden rok Imbolcu (cca rok 2016 nebo 2017), kdy jsem pozvala Bohyni Bridgitte dovnitř a prosila o posvěcení a v noci jsem měla opravdu velice živé sny a vize.

Kouzla

Když provádíme nějaký magický rituálek (nepředstavujte si nutně nic brutálně složitého se zaříkáváním za úplňku v lese; takovým skvělým rituálem může, jednoduše řečeno, být i napuštěná vana), sjednocujeme se s naší podstatou a vnitřní silou. Pokud chceme, aby nám něco fungovalo, je však potřeba učinit v realitě jisté kroky. Jedno bez druhého (praktično ani magično) netvoří ty každodenní zázraky.

Navíc, kouzla vznikají vždy nejdříve v našem srdci a až poté je zasazujeme, s pomocí naší mysli, do reality. Tak si to alespoň myslím já. ✨

Dnešek je speciálně vhodný pro dvě taková:

a) přitahující kouzlo,
b) kouzlo odklízení/zametání negativní sebe-mluvy (self-talk),
c) nebo pouze obětinka ve formě sýru, mléka a medu (nebo také jiné varianta – pamatujte na to, že nejdůležitější je právě záměr).

⚠️DŮLEŽITÉ: Důrazně doporučuji před tím, než začnete, tak se uzemnit; jasně formulovat své záměry; zjistit, zdali ve svém životě máte nový prostor a pokud ne, na tomto prostoru pracovat (viz řádky výše – nové nepřijde, pokud staré neodejde) a vše nechat plynout v souladu s jedinečným načasováním pro život, které máme každý naprosto jedinečné.

a) přitahující kouzlo:

Alias kouzlo manifestační.

Budete potřebovat: červený papír (můžete si třeba červenou papír vybarvit, nebo vybarvit jen tu část, na kterou budete psát), něco na psaní, med, svíčku a své vize.

Postup:

 1. Představte si, co chcete vnést do svého života (zapojte emoce).
 2. Napište to na červený papír v přítomném čase.
 3. Z papíru vystřihněte vločku (pamatujete, jak jsme to dělaly jako děti ve školce?).
 4. Do svíčky můžete vyrýt svou Sigilii či runy, ale není to nutné. Svíčku pomažte medem.
 5. Papír spalte ideálně někde venku u vodu. Zbylé cáry papíru potom do vody vhoďte.Pokut tuto možnost nemáte, otevřete okno u kterého to spálíte, zbytek pak zakopete pod sníh.

Příklady pozitivních výroků:

Přitahuji prosperitu a hojnost ve všech aspektech mého života.
Jsem finančně nezávislá.
Přitahuji finance do svého života.

b) kouzlo na odklízení negativní sebe-mluvy:

Budete potřebovat: černý papír (můžete si třeba červenou papír vybarvit, nebo vybarvit jen tu část, na kterou budete psát), něco na psaní (ideálně bílou pastelku či jinou nějakou světlou), svíčky (ideální bílé) a to, co chcete spálit.

Postup:

 1. Svíčky zvolte podle toho, jaké máte oblíbené číslo. Pokud máte limitovaný počet svíček, pak je to vyřešené. Ideálně zvolte bílé, pokud máte jiné barvy, nevadí, vložte záměr, co mají tyto svíčky dělat.
 2. Svíčky postavte jako bariéru napravo (pokud jste pravák, nalevo pak pokud jste levák) vedle papíru. Pokud to chcete ještě povýšit, ideální je mít okno napravo.
 3. Na papír si napište všechny negativní věci, jak o sobě smýšlíte a co si v duchu říkáte. Co se vám na vás nelíbí (tělesné „nedostatky“, opakující se vzorce, chyby…). Cokoliv. Napište všechno, co s vámi neladí, potřebujeme to dostat ven!
 4. Papír srolujte, svíčky zhasněte a vyvětrejte.
 5. Papír budeme pálit venku – můžete k tomu použít zapalovač a papír spálit poté zakopat pod sněhem. Soustřeďte se i na plamen.
  Pokud využijete svíčky, které jste používali během rituálu, je vhodné si najít příjemné místo, svíčky rozmístit např. do čtverce, kruhu či jiného obrazce. Doprostřed vložit další svíčku, se kterou budete dopis pálit. Cáry papíru pak na tomto místě zakopat.

⚠️ DŮLEŽITÉ:
V obou případech poděkujte za toto úžasné tvoření Vesmíru/Bohu/přírodě a otevřete se změnám ve vašem životě.

c) obětinka:

Sýr, med, mléko můžete umístit na svou zahrádku, terasu nebo parapet společně s červenou svíčkou (nebo čajovou) jako poděkování Bohyni Bridgitte. Svíčka symbolizuje světlo (naděje), které si přejete rozsvítit ve vašem domově.

3) Recepty

I tento svátek je spojen s určitými pochutinami, které vhodné na oslavu zařadit (pokud ale držíte detox, je to potom jiná ). Tyto suroviny jsou: med, mléko, sýr.

Pastel des tres leches alias v češtině Trojmléčný koláč je skvělým způsobem, jak si Imbolc vychutnat na plné obrátky (inspirováno zlatou kamarádkou Bex Hex, jak já jí říkám – Rebekkou Laufer ‍🧙🏻‍♀️) !

Návod, jak na to můžete najít v pořadu Kluci v akci tady >>

Dalším skvělým příkladem, jak si Imbolc vychutnat i v žaludku je příprava jídla fondue nebo raclette. Obojí mají tu výhodu, že se sejde celá rodina.

Raclette bývá i naší tradiční pochoutkou na Silvestra, jako tradice a symbol sepětí rodiny. Navíc, jak jsem již psala na řádcích výše – sýr je skvělou obětinou pro Bohyni Bridgitte.

U fondue je ta výhoda, že ani nemusíte mít žádný sofistikovaný přístroj – stačí sýry ohřát např. ve vodní lázni nebo normálně v menším kastrůlku. Pro naše liščata je to skvělá zábava. Suroviny můžete nalézt už rovnou v obchodě jako ingredienci na fondue – jsou to lahodné, výborné švýcarské sýry určené přímo na tuto pochoutku.

Raclette (což je typ sýru) je skvělé doplnit okurčičkou (doporučuji skvělé malé cornichons), slaninou a plátky bramboru, atd…

Určitě bych zapracovala i úžasnou surovinu – med. A tak mě napadl medovník. Skvělý může být tento >>, který se podává až na druhý den.

Ne jen naše žaludky chtějí oslavovat

Tento den, přestože už slavíme brzký příchod jara, je stále ve většině případů zima pod sněhovou dekou. Nezapomínejme proto i na zvířata, se kterými žijeme od nepaměti v úzkém sepětí.

Skvělou aktivitou i pro děti, je vytváření krmítek z jablíček či borovicových šišek (ideálně těch středomořských dovezených z dovolených ), do kterých vložíme sádlo/lůj a napěchujeme je různými typy semínek a následně zavěsíme.

Můžete si vytvořit i jablíčkové koláče pro ptáčky – rozkrojit jablíčka na plátky a do nich napíchat semínka, poté dát do krmítek.

Snad se vám článek líbil, budu ráda za vaše komentáře nebo e-maily a budu se těšit zase za pár týdnů, kdy budeme slavit jarní rovnodennost, alias Ostaru. ☀️

Mějte nádherný a magický čas v okruhu lidí, které máte rádi.

👉🏻 Slavíte Imbolc? Nebo to dnes vyzkoušíte poprvé? Dej mi vědět do komentářů.

🌿 Cítíš, že to, co tvořím Ti dává smysl a ráda bys mě podpořila? Můžeš mi koupit virtuální kávu v mé Kotvičkárně.

S láskou a radostí z hor, hvězdy mé milé,

Leni Střelenka ✨

💛  Jestli cítíš, že Ti mohu pomoci a ráda bys se mnou zažila citlivýmagický výklad karet s přesahem, tak neváhej a zarezervuj si termín zde. Bude mi ctí být pro Tebe průvodkyní.

☀️ Líbilo by se Ti jemné vedení prostřednictvím výkladů na každý den v týdnu? Pak je tu Týden plný kouzel – začni čarovat!

🌕 Každý úplněk mini-výklad, tipy na rituály a magie měsíce s přehledem energií do Tvé e-mailové schránky najdeš tady.

✨ Pokud potřebuješ trochu energie načerpat, možná se Ti budou hodit mé vychytávky, jak mít více energie, nebo má e-kniha, kde společně odhalíme tajemství každodenní radosti a pohody. Ve videu rovněž zmiňuji i Fintu 10 minut.

🪴 Další povídání na téma vysoké citlivosti nebo slow-life, najdeš na blogu – postupně vše zpracovávám a doplňuji.

🌿 Možná by Ti udělala radost i nějaká meditace, jako uvolnění po dlouhém a náročném dni.

🌱 Nebo jestli mi jen chceš říct, co Tě trápí, napiš mi a společně se pokusíme najít nejvhodnější řešení.

Zdroje inspirace:

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí!

Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >>

Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> .

Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky (a nejen pro ně), které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • MĚSÍČNÍK: magie Měsíce, rituály a mini-výklady

 • VÝKLADY: Týden plný kouzel

 • MEDITACE: Zklidňující
 • MEDITACE: Červená & oranžová

 • MEDITACE: Čas pro sebe

 • E-KNIHA: Odhal Tajemství

 • VYCHYTÁVKY: pozvi radost do života

 • Kotvíte nejvíce tady:
 • Tohle je na Kotvičkách nového:
 • Kategorie
 • Zakotvěte na Instagramu…
 • Kotvím i na Youtube…
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Apple:
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Spotify