Před časem jsem v Otázkárně, kterou pravidelně pořádám v pátek na svém Instagramovém a Facebookovém účtu, obdržela dotaz:
Jak si dobíjím energii, když nemám mnoho času.
Vlastně jsem se nad tím i trochu musela zamyslet – mám vůbec nějaký tajný recept na dobíjení baterek, který mi funguje?
Když jsem nad tím na procházce (jak jinak než v lese 😄 ) začala přemýšlet, došlo mi, že mám dva takové postupy, které mi vždy zaberou. Jsou to moje tajné recepty, díky kterým zvládám náročné dny.
Musím se však přiznat, že první myšlenka, která se mi vloudila do hlavy, byla: „ale to nebude přece vůbec nikoho zajímat, takových informací je všude habaděj!“
Nejprve jsem to chtěla tak trochu zamést pod koberec a dělat, že jsem na otázku zapomněla.
Ale to nejsem já. Když něco slíbím, dodržím to.
Právě tady se dostává ke slovu pan les.
Možná jste o tom už slyšeli, ale pokud ne, tak vám něco prozradím. Naše rodina má takovou přezdívku – jsme Lišákovi. A já, coby máma liška, v sobě cítím jakýsi střípeček divokosti, který nazývám „liščí prapodstatou“.
Právě ta se neskutečně moc znásobí kdykoliv, kdy vstoupím na půdu vystlanou jehličím a nebo se zakotvím do pohody v zurčícím horském potůčku.
Před samotným natáčením jsem se musela sama „zakotvit do pohody“, abych vám tak mohla předat to nejdůležitější.
Pokud mě sledujete na Instagramu a Facebooku tak víte, že mou velmi častou kulisou je les. Je to místo, kde přicházím na ty nejlepší nápady a zároveň je to pro naši rodinu jakýsi chrám ticha, kde společně zažíváme nejrůznější dobrodružství.
Proto jsem se rozhodla vzít vás s sebou na procházku právě tam, do lesa, a posdílet své techniky na dobíjení vnitřních baterek ve formě videa, které má 8 a půl minuty.
Musím se vám přiznat ještě k jedné věci – natočit toto video pro mě nebylo vůbec snadné. Neustále mě zlobila technika, nebo zrovna neposlouchali psi či děti zrovna něco náramně nutně potřebovali.
Mamííí!
Však to znáte – takové malé klacíčky pod nohama 😆. Nicméně jsem si řekla, že to prostě natočím a použila jsem k tomu svou Fintu 10 minut. Pokud jste o ni ještě neslyšeli, můžete ji omrknout tady >>.
Nakonec se však zadařilo a vy se se mnou můžete vydat na takovou malou energetickou procházku právě teď.
Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete zrovna koukat, nebo patříte k těm, kteří raději čtou, myslela jsem i na vás. Níže najdete přepis celého obsahu videa.
*****
Před časem jsem v Otázkárně dostala otázku, jak si dobít energii, když nemá člověk moc prostoru nebo času.
Musím se přiznat, že když nastane nějaká takováto situace (a že to bývá velice často 😄), tak volím 2 postupy.
Energetická Kotvička se skládá ze 3 částí – činností. Tyto činnosti se opravdu vlezou do kotvičkovacího času, tj. do 15 minut.
A tento prožitek spouštím prostřednictvím dvou spouštěčů:
Jakmile tento mechanický postup udělám, dopomůže mi to k přenesení se na místo do lesa.
Opět si začnu do detailů vybavovat jednotlivé detaily onoho místa (jak jsem psala již výše) a právě nyní nastává moment, kdy se cítím uzemněná. Protože nedostatek energii mnohdy souvisí i se stresem a zahlcením myšlenkami. Zkrátka je toho někdy na nás moc.
A toto uzemnění mi pomáhá odplavit všechno pryč.
K tomu navíc přidám i pravidelný a vědomý dech v takovém tempu, jako když plavu kraula. (Mám velmi ráda vodu a je pro mě symbolem něčeho něžného a příjemného.)
Tento pravidelný dech vypadá následovně:
na 4 doby nádech,
na 4 doby výdech.
Nádech však v mé představě vypadá tak, že se nadechuji nahoru do koruny stromů a vydechuji dolů do kořenů. Díky této představě (výdechu dolů do kořenů a země) ze sebe dostávám tu negaci, zahlcenost a stres.
Naopak při nádechu do sebe dostávám nádherný vzduch, světlo a sluníčko. A výdechem ze sebe opět všechno dostanu a odplavím.
Ideálně to takhle udělám alespoň 5 krát. A poté se jdu v představě zanořit do potoku, kde se emočně očistím a ještě jednou všechnu negaci ze sebe odplavím.
A takto mám za sebou 15 minut plných pohody a naprosté regenerace a cítím se velmi dobře – nabitě a okysličeně 😊.
*****
Abyste si mohli dopřávat energetickou Kotvičku i vy, mám pro vás malé cvičení:
Zkuste si vybavit do potřebných detailů, kde a kdy prožíváte pohodu právě vy:
Zkuste si vše vybavit do nejmenších detailů, stejně tak, jako pocit, který zrovna prožíváte, když se na daném místě ocitnete.
Pro to, aby se vám pohoda mohla navodit lehčeji, je skvělé, když si na daném místě představíte, že jíte či pijete své oblíbené jídlo: kávu, čaj, svíčkovou...Cokoliv, co máte rádi . Gesto, které vykonáváte při jídle či pití, bude sloužit jako spouštěč.
Ideálně si vše zapište a vždy když budete chtít dobít své vnitřní baterky, přeneste se na místo, kde pohodu prožíváte a vybavte si, co dobrého si tam dáváte.
A tadá! Můžete čerpat.
Věřím, že vás mé tipy a techniky obohatí! Budu moc ráda, když mi dáte vědět, zdali nějaký postup použijete a jak se vám líbil.
Moc vám přeji a pevně doufám, že vaše dny od teď budou plné pohody.
Pokud na vás padne splín, nebo budete mít náročnější den s velkým energetickým vypětím, budete aspoň vědět, jaké techniky použít a jak potřebnou energii zase nabrat.
Tak na pohodovou,