Nejdelší noc v roce – vítej paní Zimo! ❄️🌟☃️ + recept na kouzelný slunovratový simmer pot 🍊LIŠČÍ DOBRODRUŽSTVÍ – díl 9🍯

Tak nějak vnímám, že jak o zimním období smýšlíme, to nám i přinese. Je to jedno z nejmocnějších období celého roku a to proto, že všechno spí a nabírá sílu.

Je to období, kdy se dějí zázraky – pokud vezmeme celý prosinec, máme zde barborky jako oslavu života, sv. Mikuláše, který rozdává radost, sv. Lucii jako světlonošku, slunovrat, vánoční dny, 12 kouřových nocí s obrovskou magickou silou, dále pak 3 krále, Imbolc a vše končí svátkem Ostary neboli jarní rovnodenností.

No uznejte, které další období toho má „na svědomí“ tolik převratného? 😊

Pojďte se mnou…

V dnešním vlogu vás ukáži náš rituál na přivítání Paní Zimy a vaření simmer potu – slavili jsme totiž svátek Yule u nás na horách a bylo to nádherný. Ba dokonce víc než to.

Bylo to neobyčejné, a samozřejmě magické, dobrodružství protkané něhou a láskou. Ráda bych vám proto ukázala naše prožitky (nejen) z nejdelšího dne v roce.

Ať vás dnešní video pohladí na duši, rozlije pohodu v srdci a úsměv na tváři. 🧡

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Paní Zima

Určitě jste už ode mě 1000x slyšeli, že miluji zimu. Je to pro mě období plné radosti a něčeho navíc, co nedokážu přesně vyjádřit. Předpokládám, že právě proto teď použiji ten termín hygge pocit na duši. Je to něco, kdy se prostě tetelíte blahem, protože se cítíte zkrátka dobře a tak, že „je vše v pořádku a tak, že to má takhle být“.

Proto jsem za tímto účelem vytvořila meditaci paní Zimy. Je to brána, která vám otevře hygge pocit na duši i tam u vás, ať jste kdekoliv. Je skvělá, že je jak pro malé, tak i velké – malošci si u toho mohou kreslit (protože paní Zima vytvořila pro všechny děti i omalovánky) a vy si tak můžete zrelaxovat a zeptat se, co vám paní Zima letos přináší, kam vám otevírá dveře. ❄️

Pustit paní Zimu dovnitř, do vašich příbytků můžete tady >>. Nechť vám tato meditaci rozzáří úsměv na tváři a vykouzlí radost! 🌟

Kouzelný slunovratový simmer pot

Vlastně ani nevím, jak přesně simmer pot z angličtiny přeložit. Můžeme to ve zkratce nazvat jako kotlíkový lektvar. 😊 Nyní už asi tušíte, kam s tím mířím a o co se vlastně bude jednat.

Miluji jednoduchá, ale silná kouzla ingrediencí. Do tohoto lektvárku, stejně jako do každého jiného, jsou umisťovány jednotlivé ingredience se záměrem.

Já vám nyní prozradím jak slunovratový simmer pot připravit a pokud na vás v lednu padne smutek z nedostatku sluníčka, není nic jednoduššího, než si trochu zakouzlit a provonit si dům a zároveň si tak připravit kouzelný lék, který se dá posléze využít např. na očistu věcí či místností.

Budeme potřebovat:

Ingredience:

 1. 2 pomeranče – reprezentují štěstí a slunce,
 2. hrstku hřebíčku – symbol ochrany,
 3. borovicová šiška nebo jehličí – symbol nehynoucí (všezelené) naděje,
 4. 4 mandle – symbol uzemnění, 4 pro stabilitu,
 5. bobkový list – na něj napište své jméno; pro bohatství a hojnost,
 6. rozmarýn (můžete použít společně s tymiánem) – jako požehnání a pokora na vaší životní pouti,
 7. skořice (4 vcelku nebo mletá) – symbol ochrany a stejně tak jako požehnání prosperity,
 8. zlaté rozinky – 4 nebo 6, jako symbolika sladkosti života („la dolce vita“),
 9. badyán – symbol štěstí a splněných snů,
 10. voda – ideálně z pramene, ale když není, tak nevadí. 😊

Pozn.: množství některých ingrediencí můžete zvolit dle sebe (např. 3 nebo 6 nebo 8, či 9) – záleží na vás podle toho, co si přejete do svého života přitáhnout.

Další propriety:

 1. skleněná konvice nebo keramická miska,
 2. dřevěná vařečka na míchání,
 3. vařič,
 4. další skleněná konvice,
 5. sítko,
 6. skleněný flakon.

Ideální je dělat tento rituál v přírodě, např. u zdroje vody. Já jsem celý rituál pojala i s očistou pod přírodní ledovou sprchou, kdy jsme symbolicky na 21/12/2021 spláchli vše přebytečné z roku 2021, abychom očištěni mohli vkročit do roku 2022. Vše se dá samozřejmě udělat i v mini-verzi u sebe doma – pěkně doma na sporáku a ve sprše.

Právě po tomto obřadu jsme se zaměřili na simmer pot. Konvici naplníme vodou z pramene (já jsem ji vložila doprostřed čtverce, který jsem vytvořila ze 4 svíček) a postupně, se záměrem, vkládáme jednotlivé ingredienci dovnitř.

Jakmile jsme hotovi, konvici s ingrediencemi povaříme ideálně v přírodě. Pokud to z jakéhokoliv důvodu nejde, nechte vše marinovat do dalšího dne. Potom chvíli povařte a slejte do další skleněné konvice. Nechte vychladnout a můžete slít do skleněných flakonů a používat k očistě místností nebo pro aktivaci vašich záměrů tam, kde zrovna budete. 😉

🍊 Tak co na to říkáte, vyzkoušíte? Dejte mi vědět do komentářů! 🍊

Inspiraci z tohoto simmer-potu jsem přenesla i do svého Skořicového prohříváku, koukej ⤵️

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

S láskou a radostí,

Leni Střelenka z hor ✨

💛  Jestli cítíš, že Ti mohu pomoci a ráda bys se mnou zažila citlivýmagický výklad karet s přesahem, tak neváhej a zarezervuj si termín zde. Bude mi ctí být pro Tebe průvodkyní.

☀️ Líbilo by se Ti jemné vedení prostřednictvím výkladů na každý den v týdnu? Pak je tu Týden plný kouzel – začni čarovat!

🌕 Každý úplněk mini-výklad, tipy na rituály a magie měsíce s přehledem energií do Tvé e-mailové schránky najdeš tady.

✨ Pokud potřebuješ trochu energie načerpat, možná se Ti budou hodit mé vychytávky, jak mít více energie, nebo má e-kniha, kde společně odhalíme tajemství každodenní radosti a pohody. Ve videu rovněž zmiňuji i Fintu 10 minut.

🪴 Další povídání na téma vysoké citlivosti nebo slow-life, najdeš na blogu – postupně vše zpracovávám a doplňuji.

🌿 Možná by Ti udělala radost i nějaká meditace, jako uvolnění po dlouhém a náročném dni.

🌱 Nebo jestli mi jen chceš říct, co Tě trápí, napiš mi a společně se pokusíme najít nejvhodnější řešení.

Lenka Em
Jsem Lenka Em, citlivá maminka 3čátek z hor, co spojuje praktično a magično. Toto je můj hygge Vesmír, kde je vše jak má, a kde je každá žena hvězda. Mé tvoření je protkané citlivostí, radostí, něhou a optimismem. Náměty čerpám z vlastního života a s radostí je předávám dál. Tak ať se líbí!

Můj příběh si můžeš můžeš přečíst zde >>

Chceš dostávat zdarma mini-výklady a informace o síle úplňku? 
Koukni sem >> .

Mé nepřekonatelné organizační vychytávky pro všechny zaneprázdněné maminky (a nejen pro ně), které si chtějí konečně dopřát nějaký čas pro sebe, najdeš tady >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • MĚSÍČNÍK: magie Měsíce, rituály a mini-výklady

 • VÝKLADY: Týden plný kouzel

 • MEDITACE: Zklidňující
 • MEDITACE: Červená & oranžová

 • MEDITACE: Čas pro sebe

 • E-KNIHA: Odhal Tajemství

 • VYCHYTÁVKY: pozvi radost do života

 • Kotvíte nejvíce tady:
 • Tohle je na Kotvičkách nového:
 • Kategorie
 • Zakotvěte na Instagramu…
 • Kotvím i na Youtube…
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Apple:
 • Pozvěte si radost do (d)uší – Spotify